Ruszta betonowe

Ruszta betonowe – najlepsze podłoże do pomieszczeń inwentarskich
Istnieją różne sposoby organizacji przestrzeni w budynkach inwentarskich. Jednym z najbardziej popularnych i sprawdzonych rozwiązań, jeśli chodzi o podłoże w tuczarni czy oborze, są ruszta betonowe. Zapewniają one odpowiednie warunki trzodzie chlewnej i bydłu oraz ułatwiają utrzymanie pomieszczeń w dobrym stanie.

Budowa podłoża z rusztów betonowych
Przemyślana konstrukcja podłoża znacznie usprawnia oczyszczanie przestrzeni w budynku inwentarskim. Ponadto pozwala dotrzeć do miejsc, które inaczej mogłyby być trudno dostępne, co zwiększa dokładność sprzątania. Dzięki temu w tuczarni zachowany jest odpowiedni poziom czystości, co z kolei zapobiega między innymi chorobom trzody chlewnej i bydła. Można więc zapewnić lepsze warunki do chowu.

Ruszta betonowe bez problemu daje się ułożyć na całej powierzchni pomieszczenia inwentarskiego. To bardzo proste, dlatego szybko można osiągnąć spodziewany efekt. Należy jednak wykonać ułożenie w sposób staranny, aby zapewnić dobre warunki bytowe zwierzętom i nie dopuścić na przykład do uszkodzeń kończyn, spowodowanych niedokładnym umiejscowieniem rusztów. Pod nimi należy zastosować skuteczny system, odprowadzający gnojownicę, aby częściowo zautomatyzować proces pozbywania się odpadów. Najlepiej skorzystać tutaj z fachowego projektu i realizacji, aby mieć pewność, co do jakości zastosowanych rozwiązań. Nawet jednak, posiadając najlepszy system, należy zadbać o czystość w budynku inwentarskim, dlatego możliwość dotarcia do każdego miejsca w rusztach betonowych jest bardzo istotna. Wpływa na nią zarówno dobór produktów, jak i ich umiejętne ułożenie.

Wytrzymałość rusztów betonowych
Bardzo ważną rolę odgrywa również wytrzymałość zastosowanego podłoża. Musi być ono bardzo odporne na korozję, zniszczenia mechaniczne, a także przyjazne dla zwierząt. Wskazane również, aby posiadało niską nasiąkliwość. Dzięki tym cechom ruszta betonowe okazują się znacznie lepsze niż inne produkty tego typu.

Nasza firma proponuje ruszty, które chronią stal zbrojeniową przed korozją. Nie utrudniają również zwierzętom poruszania się i nie grożą uszkodzeniami kończyn, gdyż posiadają bardzo wąskie otwory. Jednocześnie nie trzeba się martwić o zdolność drenażową tych powierzchni, ponieważ zadbaliśmy o to, aby była ona na najwyższym poziomie. Dzięki temu ilość prac, jakie trzeba wykonać w budynku inwentarskim znacznie się zmniejsza. Ponadto nasze ruszta betonowe ograniczają emisję amoniaku i posiadają nasiąkliwość na poziomie poniżej pięciu procent, co jest świetnym wynikiem.

Na wytrzymałość rusztów ma, oczywiście, wpływ ich jakość i zastosowana mieszanka. My używamy betonu klasy C40/C50, dzięki czemu możemy zagwarantować naszym klientom, że ich podłoże inwentarskie będzie doskonale służyć przez wiele lat. Jeśli sposób ułożenia poszczególnych elementów i system odprowadzania gnojownicy zostaną dobrze zaprojektowane, to jesteśmy pewni, że nasze produkty spiszą się bez zarzutu. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty na ruszta betonowe, jak i zapoznania się z pozostałymi propozycjami produktów z betonu.

Ruszta betonowe