Ruszta dla trzody

Zalety rusztów dla trzody chlewnej
Wybór rusztów do chlewni, zamiast tradycyjnej metody utrzymywania zwierząt na głębokiej ściółce, ma sporo zalet. Warto je poznać nim podejmie się decyzję odnośnie do tego, jak będzie wyglądał sposób zagospodarowania budynku inwentarskiego. Odpowiednio wykonane ruszty dla trzody chlewnej okazują się bardzo przyjaznym rozwiązaniem, zarówno dla rolnika, jak i zwierząt. Trzeba jednak liczyć się z tym, że ich zastosowanie jest pewną inwestycją, zwłaszcza, że trzeba wówczas wykonać system odprowadzania gnojownicy. Całe rozwiązanie ma jednak wiele plusów, a wygenerowane koszty mają szansę szybko się zwrócić dzięki oszczędności czasu rolnika, który może poświęcić na inne prace w gospodarstwie.

Większa wydajność pracy przy rusztach
Stosowanie zwykłej ściółki w chlewni to bardziej tradycyjna metoda zagospodarowania chlewni. Ma swoje zalety, bowiem wykonanie takiego budynku nie jest bardzo skomplikowane. Nie trzeba tworzyć specjalnych wykopów i projektować systemu odprowadzania gnojownicy. Można też stosunkowo tanio utrzymać taką chlewnię, jeśli tylko posiada się własną słomę i nie trzeba jej kupować od innych gospodarzy, bo wtedy wydatki mogą być spore. Należy też pamiętać o konieczności odpowiedniego składowania słomy. Kluczowe jest znalezienie dla niej odpowiedniego miejsca, w którym magazynowanie nie będzie groziło pojawieniem się pleśni i grzybów, szkodliwych dla zwierząt.

Ruszta dla trzody chlewnej mają natomiast inne zalety. Umożliwiają szybkie pozbywanie się nieczystości. Rolnik nie musi już zbierać odchodów zwierząt łopatą, tylko korzysta ze zautomatyzowanego rozwiązania, w którym gnojownica gromadzi się pod rusztami, w specjalnie zaprojektowanym systemie. Dzięki temu prace w budynku inwentarskim są znacznie ograniczone. Polegają jedynie na zapewnieniu odpowiedniego poziomu czystości, a tę jest łatwo zachować, jeśli wybierze się ruszty dla trzody chlewnej o dobrych właściwościach drenażowych. Ponadto ważna jest kwestia możliwości dotarcia do każdego miejsca, aby móc tam posprzątać. Odpowiednio założone betonowe ruszta, a można je spokojnie położyć nawet na całej powierzchni budynku, zdecydowanie ułatwiają to zadanie. Ruszta dla trzody chlewnej to zatem rozwiązanie dla tych rolników, którzy nie chcą spędzać długich godzin w chlewni, a wolą ten czas poświęcić na inne prace gospodarskie, które przełożą się bezpośrednio na dochód.

Zapewnienie odpowiednich warunków zwierzętom
Poza tym, że ruszty stanowią rozwiązanie bardziej wydajne niż ściółka, ułatwiają także pracę. Przede wszystkim można znacznie prościej zapewnić zwierzętom odpowiednie warunki chowu. Trzeba jednak pamiętać o zastosowaniu dobrego projektu podłoża chlewni, by miało ono optymalne rozmiary dla przewidywanej ilości zwierząt. Istotna jest także waga trzody chlewnej, jaką planuje się mieć, gdyż w zależności od niej trzeba dobrać ruszty o konkretnych parametrach. Nie można bowiem stawiać swojej wygody ponad dobrostan zwierząt. Trzeba zatem w porę zadbać o stosowne warunki dla chowu.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą rusztów dla trzody chlewnej. Są to produkty betonowe o najlepszych cechach, gwarantujących długotrwałe użytkowanie. Tworzymy rozwiązania o różnych parametrach, co pozwala na dostosowanie rusztów do wymiarów chlewni. Jako producent możemy również zaproponować inne rozwiązania betonowe, nie tylko dla rolnictwa.

Ruszta dla trzody